قوانین و مقررات

اکسبیتی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای تبادل دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم با ریال می‌باشد. هیچ گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش دلار یا سایر ارزهای کاغذی، در این بستر صورت نمی گیرد.

 

تعهدنامه فعالیت در بستر تبادل دارایی‌های دیجیتال اکسبیتی

ثبت نام در سایت exbiti.com ، به معنای مطالعه تمامی مفاد قوانین و مقررات و پذیرش، توسط کاربر می باشد. 

- کاربران سایت می‌پذیرند که کلیه‌ی فعالیت‌های آن‌ها در اکسبیتی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.

 

- احراز هویت برای استفاده از خدمات اکسبیتی ضروری بوده و کاربران موظفند اطلاعات صحیح خود را بارگزاری نمایند. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده‌ی فرد متخلف بوده و اکسبیتی حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت. اکسبیتی خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می‌داند.

 

- کاربران اکسبیتی تعهد می دهند که از خدمات سایت اکسبیتی تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات اکسبیتی برای فرد غیر که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند. در غیر این صورت، کلیه عواقب و مسئولیت ها، متوجه کاربر خواهد بود.

 

- کاربران اکسبیتی می‌پذیرند در صورت تشخیص کارشناسان پشتیانی اکسبیتی، جهت حفظ امنیت دارایی حساب کاربریشان با اطلاع قبلی نسبت به برقراری تماس تصویری با تیم اکسبیتی همکاری نمایند. همچنین بنا به دستور نهادهای قضایی مانند پلیس فتا، ممکن است برداشت رمزارز به مدت 24 تا 72 ساعت پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی محدود گردد.

 

- کاربران اکسبیتی اذغان می‌دارند که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نمایند.

 

- اکسبیتی به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.

 

- هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهده‌ی شخص کاربر بوده و اکسبیتی هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود.

 

- اکسبیتی این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید.

 

- در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه‌ی آدرس صحیح کیف پول به عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی اکسبیتی نخواهد بود.

 

- اکسبیتی در مقابل واریز توکن یا کوین بر بستر اشتباه یا کوین هایی که در اکسبیتی پشتیبانی نمی شود هیچ گونه مسئولیتی نداشته و با توجه به مکانیسم ذخیره سازی سرد امکان استخراج این توکن ها با استفاده از ولت ثالث وجود ندارد. لذا مسئولیت هرگونه واریز اشتباه با خود کاربر بوده و کاربر حق هیچ گونه شکایتی را نخواهد داشت.

 

- درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی (پایا ، ساتنا) مراجعه فرمایید.

 

- کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد اکسبیتی، حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت اکسبیتی، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.

 

- اگر اکسبیتی تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص اکسبیتی نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد اکسبیتی از هر جهت از خود ساقط می نماید.

 

- در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، اکسبیتی حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت اکسبیتی باشد، موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد اکسبیتی از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.

 

- در صورت هرگونه سوء استفاده از کد ریفرال اکسبیتی در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و اکسبیتی هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. همچنین اکسبیتی حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.

 

- هرگونه تغییر در قوانین، شروط ارائه خدمات، کارمزدها و مقررات مشابه، از طریق سایت اکسبیتی به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد.